Музика

АМАДЕУС БЕНД: Премиера на новиот музички спот на 8 Декември 2015

Членовите на групата Амадеус бенд ги искористија топлите денови од Ноември за да снимат 5 спотови за новите песни кои ќе се најдат во нивниот нов албум.

Како што најавија премиерата на нивниот спот и песна ќе биде во петок на 8 Декември во 20 часот, а на истиот ден ќе има и промоција за медиумите, но и во план е голем концерт во Белград. Амадеус бенд наскоро ќе го издаде својот нов албум “Крв и навика”, а најавата за истиот објавија во краткиот промо спот за песната “Izdajce”.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ