Музика

Повторно скандал или шпекулации на концертот на Цеца

Српската пејачка Светлана Ражњатовиќ – Цеца синоќа настапуваше на преполниот стадион Билјанини извори, но останала незадоволна од организацијата. Според присутните, таа во повеќе навρати се жалела на пρодуцентите деκа нешто не е во ρед со озвучувањето, пишува „Безпардон“.


Неодамна сличен крах и се случил и во Будва. Цеца во Охрид пристигна со цели 10 шлепери со опрема која вклучува специјална бина, озвучување и осветлување, кои очигледно не биле доволни за квалитетен звук.

Сеуште не е со сигурност потврдено дали веста е вистинита, бидејќи Цеца на својот фејсбук профил напишала “Уште еден успешен концерт” во Охрид

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top