Саботна шема

#ПивоФест2015: Првиот ден предвесник за рушење рекорди (Фото)

Како и секоја година така и годинава во градот под Марковите кули се одржува манифестацијата “Пиво Фест”. Покрај досегашните рекорди оваа година се очекува рекордот да биде на многу повисоко ниво.

Фоторепортерите на Баркод ќе бидат на сите вечери и ќе ги прикажуваат најинтересните моменти. На почетокот од првиот ден ќе Ви биде прикажана дневната репортажа од Пиво Фест2015, а веднаш потоа и вечерните случувања со фотографии.

Балканскиот шармер Саша Ковачевиќ беше главна ѕвезда на првата вечер од прилепскиот ПивоФест.Освен своите песни кои сите ги знаат, овој млад пејач испеа неколку песни од нашиот Тоше Проески. Ковачевиќ ја крена на нозе огромната публика која го наполни Прилеп. Десетици илјади граѓани вечерва се забавуваа во градот под Марковите кули.

* НАПОМЕНА:  Доколку сакате да превземете некоја слика истата можете да ја превземете со влечење на малата слика во нов таб, и потоа кликате десен клик и Save Image As…

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ