Здравје

Како до совршен задник ?! (Видео)

Повеќето жени копнеат за совршено тело, а тука секако е и задникот, кој потребно е да биде заоблен и цврст. Цврстината и затегнувањето се постигнува со вежбање.Додека вежбате не се потпирајте на мускулите на бутовите, техниката е во тоа што движењата треба да ги правите со задникот, и напорот да се префрли во мускулите на задникот.

Ако сте на почеток со вежбање или немате вежбано подолго од една година, тогаш секоја вежба повторете ја 10 до 15 пати.Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ