Фудбал

Извлечени двојките за 1/8 финалето од Купот на Македонија

Во прес центарот на Куќата на фудбалот беа извлечени паровите за 1/8 финалето од Купот на Македонија.

Во оваа фаза ќе се одиргаат следните натпревари:

Шкендија Вардар
Кожуф Гевгелија Напредок
Пелистер Работнички
Гостивар Ренова
Победа Јуниор Дрита Боговиње
Хоризонт Турново Брегалница
Силекс Еуромилк
Шкупи 1927 Тетекс

Првите натпревари ќе се одиграат на 24 септември, 2014 г. со почеток во 15.30 ч., а реваншите се закажани за 14 октомври, 2014 г. со почеток во 15.00 ч.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ