All for Joomla All for Webmasters
Фудбал

Извлечени двојките за 1/8 финалето од Купот на Македонија

Во прес центарот на Куќата на фудбалот беа извлечени паровите за 1/8 финалето од Купот на Македонија.

Во оваа фаза ќе се одиргаат следните натпревари:

Шкендија Вардар
Кожуф Гевгелија Напредок
Пелистер Работнички
Гостивар Ренова
Победа Јуниор Дрита Боговиње
Хоризонт Турново Брегалница
Силекс Еуромилк
Шкупи 1927 Тетекс

Првите натпревари ќе се одиграат на 24 септември, 2014 г. со почеток во 15.30 ч., а реваншите се закажани за 14 октомври, 2014 г. со почеток во 15.00 ч.

ВРВОТ