Љубов и секс

Топ 10 секс факти

Една неодамнешна посета на легендарниот музеј Менхетен на секс дадоа повеќе од толпа на 18-годишниот девојки со кикот во фоајето – тоа обезбеди забавен и образовани погледне во историјата на секс.

Тука се и некои малку познати секс факти кои може да ве изненади – или барем да ви даде муниција за фасцинантен вечера разговор.

1.Најдобриот лек.

Според Музејот на секс, вибратор првично се користел како медицински третман за женски “хистерија” во текот на 19 век. Вибрациите предизвикани оргазми за да им помогнат на лекарите растурање на анксиозност симптомите поврзани хистерија .

2.Велат сирење!

Сперма содржи цинк и калциум, од кои и двете се докажани за да се спречи расипување на забите.

3.Отскочна даска

Иконичен “зајак” е познат по две работи: одличен оргазам резултати и лицето чудно смајли на неговиот врв. Здравјето на жените ни кажува лицето смешковци е всушност резултат на конзервативната Јапонски обичаи. Очигледно, јапонските потрошувачи разбеснувам по “производство на секс играчки кои премногу тесно потсетуваат на машки полов орган”, па лицето смешковци беше додадено.

4.Дали тој се споредува со тоа?

Просечната големина на пенис во ерекција е пет инчи, а просечнo без енергичност пенисот мерки околу 3 инчи.

5.Тажната вистина

Додека овој секс факт е ниту забавен ниту пак хумористичен, тоа е шокантно да се напомене дека хомосексуалноста остана на листата на Американската психијатриска асоцијација на ментални болести до 1973 година.

6.Заштита на нашите војници

Денес Владата се прашува “Поддржете ги нашите војници” реквизити; сепак владата издаде брошури и видеа опремени со малку поинаков слоган за време на ерата на Втората светска војна – “Не заборавајте – Ставете го пред да ја стави внатре” За време на Втората светска војна, многу војници се вратија дома со венерични болести,тоа владата ја чинеше милиони долари во медицински трошоци.

7.Направи го тоа

Мрази те салата? Ќе изгорите околу 200 калории за време од 30 минути на активни sex.

8.Што шега!

Бурлеска носии се олицетворение на секси – мислам DitaVonTeese и долна облека; Сепак, пред неколку векови, облека имал малку различна намена. Според Музејот на Секс, меркинс (долниот дел бурлеска носии) првично биле создадени како “срамни перики” за проститутки 15 век. Дизајни помогна да се кријат срамни вошки и сифилис симптоми. Осигурајте се да ги споделите оваа информации со вашиот дечко следниот пат кога оди во Вегас со момчињата.

9.Се спроведува правдата

Во Хонг Конг, неверните сопрузи добиле повеќе од една стрмна месечна алиментација плаќање – на една сопруга е законски дозволено да го убие нејзиниот сопруг, ако тој изневерува неа – но таа само може да го стори тоа со нејзините голи раце.

10.Што се случи со Јужна удобност?

Продажбата на секс играчки и вибратори е забранета во Алабама и Мисисипи

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ