Македонија

ВИДЕО – Првото бебе во 2019 во Прилеп е женско

Андријана Кедиоска од Прилеп е мајката на првото родено бебе во Прилеп во новата 2019 година. Бебето ќе се вика Ива. Општина Прилеп на бебето му подари штедна книшка со 15.000 денари.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top