Македонија

СТРАВИЧНИ СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Од автомобилите не остана ништо

Автомобилите се смачкани, а неофицијално има и жртви, иако засега нема официјална потврда од МВР за вечерашната сообраќајка која се случи во близина на Крушје, на магистралниот пат Ресен – Охрид.

Неофицијално се судриле две возила, од кои едното било со вевчански, а другото со охридски таблици. На местото присутни се болнички, пожарникарни и полициски возила.

Инаку официјално од АМСМ е соопштено следново:

-Поради случена сообраќајна незгода сообраќајот на патниот правец Ресен-Охрид, кај местото Крушје е во прекин за сите возила во двата правци.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ