All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

Руските специјалци ликвидираа екстремисти кои подготвувале напади

Руските сили за безбедност елиминирале тројцата вооружени екстремисти кои планирале терористички напади во Ставропол, информираат тамошните служби.Екстремистите планирале да извршат напади врз јавни места во градот на југот на Русија.

Во акцијата на безбедносните сили против терористите не биле повредени лица од локалното население.

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ВРВОТ