Македонија

СКАНДАЛ: Македонското знаме по којзнае кој пат го нема на јарболот во Долнени!” (ФОТО)

македонското знаме

По којзнае кој пат македонското знаме го нема на јарболот во општина Долнени. Македонското сонце никако да “фати корен” во оваа мултиетничка општина и да продолжи да се вее.

Ако претходно беше на половина копје или искинато, сега воопшто го нема.Дали на некој му пречи државниот симбол и дали некој намерно го отстранува?


Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ