Македонија

Пукање во Тетово

Уште едно пукање одекна во Македонија, овој пат во тетовската населба Дреновац.

– Во Полициската станица Тетово вчера во 22 часот било пријавено нарушување на јавен ред и мир со пукање од огнено оружје во населба Дреновец во  Тетово. Полициски службеници извршиле проверка и констатирале дека било пукано на свадбена веселба во куќа сопственост на М.Л. (47) во село Порој. Тој изјавил дека некој од присутните гости испукал неколку истрели. На местото биле пронајдени четири чаури од пиштолска муниција, соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ