All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Пукање во Тетово

фискална сметка

Уште едно пукање одекна во Македонија, овој пат во тетовската населба Дреновац.

– Во Полициската станица Тетово вчера во 22 часот било пријавено нарушување на јавен ред и мир со пукање од огнено оружје во населба Дреновец во  Тетово. Полициски службеници извршиле проверка и констатирале дека било пукано на свадбена веселба во куќа сопственост на М.Л. (47) во село Порој. Тој изјавил дека некој од присутните гости испукал неколку истрели. На местото биле пронајдени четири чаури од пиштолска муниција, соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ВРВОТ