Македонија

19-годишно момче прободено со нож во Тетово

прободено со нож

Младо момче прободено со нож пред сендвичара во Тетово.

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.П. (25) од с. Ново Село, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство” .

На 04.08.2018 година пред сендвичара на улица „Маршал Тито“ во Тетово настанала тепачка помоѓу пријавениот од една страна и Н.Р. (18) од Тетово и В.Б. (19) од село Церово, тетовско, од друга страна. Притоа, М.П. со нож му нанел убодна рана на В.Б. во пределот на градите.

ИЗВОР: СИТЕЛ

To Top