All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

(ОБНОВЕНО)ПУКАНО Е НА ДАРКО ЛАЗИЌ: За среќа ни еден куршум не го погодил Лазиќ

Дарко Лазиќ

Пејачот Дарко Лазиќ вечерва беше претепан околу 23 часот во населбата Умчари во близина на Белград, кога непознати напаѓачи го дочекале Лазиќ, испукале кон него од огнено оружје, а потоа го претепале, откри Курир.

Во нападот исто така се користело и огнено оружје. Пејачот бил пренесен во болница со повреди, каде што му била укажана лекарска помош.

Како што дознава Курир, Лазиќ дојде во Умчари на приватна прослава, каде што требаше да пее.

ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОДОЦНА

ВРВОТ