Македонија

Пропаднаа преговорите меѓу Македонија и Грција

преговорите

Македонија и Грција не успеаја вечерва да најдат заедничко решение на спорот за името и преговорите пропаднале, сознава Курир.рс.

Според српскиот портал, грчакта страна побарала „премногу“, односно од името целосно да се исфрли одредницата „Македонија“, па така и покрај добрата волја, преговорите пропаднале.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ