All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Пропаднаа преговорите меѓу Македонија и Грција

преговорите

Македонија и Грција не успеаја вечерва да најдат заедничко решение на спорот за името и преговорите пропаднале, сознава Курир.рс.

Според српскиот портал, грчакта страна побарала „премногу“, односно од името целосно да се исфрли одредницата „Македонија“, па така и покрај добрата волја, преговорите пропаднале.

ВРВОТ