Македонија

Претставник на политичка партија сликал изборен материјал во Кисела Вода

Како што пренесува Курир,претставник на политичка партија сликал кочан со гласачки ливчиња при разнесување на гласачки материјали на гласачко место во Основното училиште „Невена Ѓорѓиева-Дуња“.

Како што соопшти МВР, претседателот на Избирачкиот одбор на избирачкото место 2743 пријавил дека при разнесувањето на материјалите еден претставник на политичка партија сликал кочан со гласачки ливчиња со мобилен телефон. Односно, сликани биле горната корица на кочан со број на гласачко место и сериски број на првото и последно ливче.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ