Македонија

Ова се пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за промена на Уставот

Со 80 гласа „за“ донесена е одлуката за пристапување кон промена на Уставот на Република Македнија.

Осум пратеници од ВМРО-ДПМНЕ гласаа за уставни измени.

Елизабета Камчевска, Крсто Муковски, Љубен Арнаудов, Зекир Раниловиќ, Владанка Аврамовиќ, Нола Исмаиловска, Емилија Александрова и Сашо Василевски, се осумте пратеници кои позитивно гласаа на вечерашната седница за уставни измени.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ