Македонија

МНФ ќе ги поддржи сите протеси кои се во интерес на Република Македонија

Македонски национален фронт

Пред малку Македонски Национален Фронт излезе со соопштение на нивната официјална фејсбук страна.

Соопштението Ви го пренесуваме во целост,

Мицкоски имаш неколку саати да одлучиш дали ќе вадиш народ на улица или ќе се шокираш.

Ако чекаш, Димитар Апасиев и останатите кои #бојкотираа ќе не’ водат во борба, па ти гледај од белата палата како се ситни ВМРО ДПМНЕ.

Македонија ќе победи, Македонија ќе добие нови лидери, секоја криза раѓа лидери.

Време е да го повикаш народот на улица, а не да седи дома и фејсбук патриотизам.

Има Македонија луѓе и надвор и во затвор што чекаат да излезат и да го поведат народот во борба за Македонската држава.

Како најголема опозициска партија Ве повикуваме да се приклучите на улиците.

Македонскиот Национален Фронт ќе ги поддржи сите протеси кои се во интерес на Република Македонија.

Да живее Република Македонија !!!

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ