Македонија

Kaко се викаш? Ни се смее цел Балкан! Урнебесни реакции на Твитер за “новото име” на Македонија

Заев и Ципрас

Новото име за нашата држава кое е опфатено со договорот помеѓу премиерите Заев и Ципрас ги инспирира корисниците на социјалните мрежи, особено оние на Твитер, објави српски “Спутник”.Дејан Јовиќ, професор на Факултетот за политички науки во Загреб, изнесол свое мислење дека новото име на Македонија сугерира на тоа дека таа се одвоила од Грција, а не дека излегла од Југославија.

А еве дел и од останатите статуси:

МАРКУКУЛЕ

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ