All for Joomla All for Webmasters
Македонија

Kaко се викаш? Ни се смее цел Балкан! Урнебесни реакции на Твитер за “новото име” на Македонија

Заев и Ципрас

Новото име за нашата држава кое е опфатено со договорот помеѓу премиерите Заев и Ципрас ги инспирира корисниците на социјалните мрежи, особено оние на Твитер, објави српски “Спутник”.Дејан Јовиќ, професор на Факултетот за политички науки во Загреб, изнесол свое мислење дека новото име на Македонија сугерира на тоа дека таа се одвоила од Грција, а не дека излегла од Југославија.

А еве дел и од останатите статуси:

МАРКУКУЛЕ

ВРВОТ