Македонија

Како се изработуваат заштитните маски во Прилеп (ВИДЕО)

заштитни маски

Дел од прилепските текстилни компании на чело со компанијата Гифти текст и нејзиниот сопственик Горан Илиоски и денеска продолжуваат со интензивното производство на заштитни маски кои ги нема никаде на пазарот. Градоначалникот Јованоски истакна дека вчера биле произведени првите 1.000 маски, а денес ќе биле произведени уште 2.000.

ИЗВОР: ИНФОКОМПАС

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ