Вести

Болката е иста, споменот останува

Утрото на 8 август 2001 година загинаа десет припадници на безбедносните сили на Република Македонија, а тројца беа повредени во заседата која ОНА ја изврши врз воениот конвој кај местото Карпалак на автопатот Скопје – Тетово.


Денеска навршуваат 13 години од грозоморното убиство, но Македонија не заборава. На местото први пристигна навивачките групи кои со положено цвеќе оддадоа почит на македонските херои.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ