All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

ТРАГЕДИЈА: Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајка

Шабан Шаулиќ

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Ѕвездата на народната музика во автомобилот, според неофицијалните информации бил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефилд каде пеел.

Шабан Шаулиќ потоа итно е префрлен во болница, каде починал.

ВРВОТ