Балкан / Регион

ТРАГЕДИЈА: Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајка

Шабан Шаулиќ

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Ѕвездата на народната музика во автомобилот, според неофицијалните информации бил со возачот и кумот, а несреќата се случила во околината на Билефилд каде пеел.

Шабан Шаулиќ потоа итно е префрлен во болница, каде починал.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ