Балкан / Регион

Србија завиена во црно: Дунав им го одзеде животот на двајца најдобри другари

Србија е завиена во болка, откако двајцата најверни другари Милош Бешевиќ (18) и Борјан Јовановиќ (18) пред два дена се удавија во Дунав.


Младите момчиња во своето вечно живеалиште биле испратени од повеќе од 100 луѓе. – Милоше не оди, врати ми се, ќе дојдам и јас со тебе, извикувало низ солзи семејството на едно од удавените момчиња, пренесува српскиот Курир. Брзата помош интервенирала, кога на мајката на Милош и се сложило, скршена од болка и тага.

Ми отиде ќерката, сега и синот, извикувала мајката на другото момче, која пред неколку години си ја загубила и ќерката во страотна сообраќајка. Како што пренесуваат српските медиуми во несреќата била спасена 19-годишна девојка која исто така се давела. Станува збор за Сандра Јовановиќ која им била нивна најдобра другарка.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ