Балкан / Регион

Пукање во близина на грчко-албанската граница, едно лице загина

грчко-албанската граница

Дилер на дрога е убиен, а еден полицаец е полесно повреден во вооружена престрелка во близина на грчко-албанската граница, на околу 50 километри од градот Јанина, јави дописничката на МИА од Атина.

Според локалните медиуми од областа Епир, убиениот дилер е албански државјанин, а полицијата трага по уште четири лица, јави дописничката на МИА од Атина.

– Околу 18 часот во областа Висани кај Јанина за време на полициска акција за случај со дрога и по вооружена пресметка меѓу полицајците и криминалците, смртно беше повреден еден странски државјанин, а полесно повреден еден полицаец. Во околината беа пронајдени торби со дрога, соопштуваат од грчката полиција и за подоцна најавуваат детални информации.

МИА

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ