All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

Нападнати учесници на геј парадата во Солун – ги фрлиле во море

геј парадата
Грчката полиција приведе четири лица за кои се сомнева дека нападнале двајца учесници на геј парадата во Солун.Осомничените ги навредувале учесниците на парадата, а потоа ги фрлиле во морето.

Учесниците на парадата не се повредени.

Полицијата соопшти дека вчера во Солун на Парадата на гордоста имало околу 5 илјади лица.

Ова е седма Парада на гордоста на северот на Грција.
ВРВОТ