Балкан / Регион

Нападнати учесници на геј парадата во Солун – ги фрлиле во море

геј парадата
Грчката полиција приведе четири лица за кои се сомнева дека нападнале двајца учесници на геј парадата во Солун.Осомничените ги навредувале учесниците на парадата, а потоа ги фрлиле во морето.

Учесниците на парадата не се повредени.

Полицијата соопшти дека вчера во Солун на Парадата на гордоста имало околу 5 илјади лица.

Ова е седма Парада на гордоста на северот на Грција.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ