Технологија

Пристигнаа луксузните iPhone 6 смартфони

Иако уште не се знаат многу нешта за новиот iPhone, веќе е претставена луксузната линија од компанијата Brikk, наречена The Lux iPhone 6. Вклучува 14 различни верзии, меѓу кои 24-каратни жолто златни, 24-каратни розово златни и чисто платинумски.


Покрај ова, може да одбрете дали истите да бидат украсени со дијамант, поточно кај познатото лого на Apple.

The Lux iPhone 6 на Brikk веќе е достапен за пред-нарачка на интернет страницата на компанијата. Цените на смартфоните се од 4495 до 8395 долари. Откако ќе го нарачаат, корисниците ќе може да го добијат три до четири недели по официјалното излегување на најновата генерација на смартфон на Apple.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ