Ракомет

Ракометарката Ина Проеска се закити со прво место

Ина Проеска

Во Barkod.mk пред извесно време имавме можност за ексклузивно интервју во коедобивме неколку одговори од младата и успешна ракометарка Ина Проеска, како и колку се исплаќа целата упорност можевме да видеме од нејзините одговори. Според неа нема големо достигнување без голема љубов и труд вложени кон она што го работиме.

Ина е ученичка во 9то одделение во Основното училиште “Никола Карев” – Крушево. Ина учествувала на литературниот натпревар на тема ДЕДО/БАБА ми раскажа… и притуа го освоила првото место. Како прва наградена Ина си освои едно неделен одмор во Унгарија.

ina proeska

ina proeska1

Ина Проеска

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top