Ракомет

Радоста кратко траеше: На автобусите МАКЕДОНИЈА, во салата ФИР МАКЕДОНИЈА

Во салата и на секое официјално место каде што треба да го пишува името на нашата земја, пишува ФИР Македонија. Во прес-центарот ѕидовите се украсени со постери од најдобрите ракометари на секоја земја, па до Кире Лазаров пишува ФИР Македонија.

Проблемот е во тоа што нашата земја е примена во ЕХФ со референцата ФИР, како впрочем и во останатите големи организации и федерации. Оттука, домаќините на некое првенство, технички, не прават никаква грешка кога нашата земја ја именуваат како ФИР Македонија.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ