Фудбал

Проклетството продолжува: Рамзи погоди, Алан Рикман почина!

Почнува да звучи неверојатно, но е вистина! Арон Рамзи повторно е во центарот на вниманието како на фудбалската, така и на светската јавност. Кога Рамзи ќе постигне гол, славна личност си заминува од овој свет.

Долга е листата на „жртви“ на фудбалерот на Арсенал и таа никако да прекине. Велшкиот фудбалер синоќа постигна гол, а денеска на 69 годишна возраст почина познатиот британски актер, Алан Рикман, професорот Снејп од филмовите за Хари Потер.

„Проклетството на Рамзи“ започна во 2011 година. Тој постигна гол и на ден пред смртта на Дејвид Боуви, а на листата се и имиња како Робин Вилијамс, Витни Хјустон, Стив Џобс, Осама Бин Ладен.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ