Ракомет

ПРВАТА БИТКА Е ДОБИЕНА: НЕМА ФИРОМ на автобусите пишува само МАКЕДОНИЈА

Македонските ракометни репрезентативци предмалку слетаа во полскиот град Краков, каде што задутре ќе го почнат настапот на Европското првенство (ЕП), а првите импресии се повеќе од задоволувачки особено за атмосферата и кревање на патриотскиот дух кај играчите.

Причина за тоа е автобусот кој ќе биде вториот дом на избраниците на Ивица Обрван, а на кој со големи букви пишува – Македонија. Организаторот на континенталниот собир реши да го употреби уставното име на нашата држава, а не грдиот акроним под кој сме примени во Обединетите нации поради ирационалниот притисок од нашиот јужен сосед Грција.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ