Фудбал

(ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА) На навивачот на Вардар ќе му биде извршена тешка операција за да му се спаси раката

Пред заминувањето на навивачката група Комити имало помала пресметка помеѓу гостинските навивачи и полицијата. При пресметката еден од навивачите на Вардар беше тешко повреден и остана со тешка повреда на раката и итно беше префрлен со амбулантното возило во битолската болница, јави ТВ Тера.

ИЗВОР: MKD.mk

To Top