Фудбал

Што ли само му се случува на големиот Милан ?!

Седумкратниот европски шампион и еден од најголемите клубови во Европа стана предмет за потсмевање, откако уште еднаш беѓе понижен, овој пат од Манчестер Сити со 5:1.

Минатата сезона беше најлошата во историјата на Милан и ако по утрото денот се познава и оваа нема да биде ништо подобра, бидејќи „росонерите“ освен тренерот не променија практично ништо. Пред три дена беа понижени од Олимпијакос со 3:0, а синоќа демолирани од Манчестер Сити со 5:1, на пријателскиот натпревар кој се одигра во САД.

Уште на самиот старт „граѓаните“ ја покажаа целата своја надмоќ и само по 26 минути игра водеа со 4:0 со головите на Јоветиќ, Синклер, Навас и Иханачо. Потоа Англичаните ја спуштија топката, па до крајот на полувремето Мунтари успеа да намали, а конечните 5:1 ги постави Јоветиќ во второто полувреме.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ