Фудбал

ПОБЕДА ќе ги измери силите со Младост во КУПОТ на МАКЕДОНИЈА

Актуелниот победник во Купот на Македонија, тимот на Работнички ќе ја започне одбраната на трофејот на гостување кај Фортуна. Шампионот , Вардар ќе гостува во Гевгелија кај Кожув во шеснаесттинафиналето од натпреварувањето, додека во Прилеп на градскиот стадион “Гоце Делчев” ќе гостува тимот на Младост од Ресен.

Тимот на Победа се врати повторно во ВМФЛ и  сега слободно може да се “одмазди” на големиот должник, Младост. Да не заборавиме дека тука ќе биде и верната подршка на НК “Мајмуни” кои најавија дека ќе се вратат како порано.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ