Фудбал

“Комитите” со огромен транспарент за поддршка за „Турчин“ (ФОТО)

Горан Николоски – „Турчин“, момчето кое настрада за време на инцедентот минатата недела во Битола денеска доби поддршка од своите колеги, навивачи, за време на мечот помеѓу Вардар и Шкендија на арената „Филип Втори“.

Имено, навивачите поставија долг транспарент на целата западна трибина со натпис: „ Јас ја дадов раката вие дајте ми ја титулата“, како и што самиот тој му рекол кога во посета дошол вардаровиот фудбалер.

Да напоменеме дека ФК Вардар ја порази Шкендија со вискоки 3:0, кој што беа дело на: 2x Филип Иваноски и Dashyan A.

To Top