Фудбал

Кипарците спречени во намерата да направат инцидент на Арената “Филип Втори“

Навивачите на АПОЕЛ веднаш штом влегоа на Источната трибина на арената „Филип Втори“ се обидоа да испровоцираат инцидент. Се обидоа да наместат грчко знаме како провокација среде Македонија, но тоа не им успеа, објави спортскиот портал ЕКИПА.

Редарската служба на Вардар веднаш интервенираше и го одзема знамето со кое фановите на АПОЕЛ сакаа да провоцираат. Имаше мал физички контакт, но набрзо страстите беа смирени, а знамето тргнато.

ФОТО:ЕКИПА

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ