All for Joomla All for Webmasters
Фудбал

Гешоски прв стрелец во есенската полусезона, Филип Најдовски со најголема минутажа

Искусниот напаѓач на ФК Победа Прилеп, се најде на првото место на листата на стрелци во есенската полусезона на клубско ниво. Гешоски за сезоната 2017/18 има одиграно 15 натпревари и постигнал 5 гола.

26 фудбалери во протокол на 18-тте натпревари од есенската полусезона во ПМФЛ Филип Најдовски со најголема минутажа 

ВРВОТ