Фудбал

Гешоски прв стрелец во есенската полусезона, Филип Најдовски со најголема минутажа

Искусниот напаѓач на ФК Победа Прилеп, се најде на првото место на листата на стрелци во есенската полусезона на клубско ниво. Гешоски за сезоната 2017/18 има одиграно 15 натпревари и постигнал 5 гола.

26 фудбалери во протокол на 18-тте натпревари од есенската полусезона во ПМФЛ Филип Најдовски со најголема минутажа 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ