Фудбал

Енрике ќе го казни Нејмар поради недисциплина

Шпанската премиера започна и измина 2-рото коло каде што на врвот се наоѓа Барселона со 6 бодови и 4 гол разлика. Нешто што го иритираше тренерот на Барселона , Енрике беше во моментите кога Нејмар требаше да се загрева за да влези тој даваше автограм на еден верен навивач. Поради ова Енрике најави санкција кон Нејмар која што останува да видиме каква ќе биде.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ