All for Joomla All for Webmasters
Фудбал

Енрике ќе го казни Нејмар поради недисциплина

Шпанската премиера започна и измина 2-рото коло каде што на врвот се наоѓа Барселона со 6 бодови и 4 гол разлика. Нешто што го иритираше тренерот на Барселона , Енрике беше во моментите кога Нејмар требаше да се загрева за да влези тој даваше автограм на еден верен навивач. Поради ова Енрике најави санкција кон Нејмар која што останува да видиме каква ќе биде.

 

ВРВОТ