Фудбал

25 години затвор за убиецот на навивачот на Црвена Звезда

Заврши судењето за навивачот на Галатасарај кој го уби Мирко Ивковиќ на 21. ноември минатата година во Истанбул.Според информациите на турските медиуми, Кадри Акташ кој е првоосомничен за убиството на навивачот на Црвена Звезда е осуден на 25 години затвор.

Одбраната смета дека казната е превисока и ќе вложи жалба, додека обвинителството бара доживотна казна. Српскиот навивач, Мирко Ивковиќ беше убиен на 21. ноември минатата година во Истанбул пред почетокот на мечот помеѓу Галатасарај и Црвена Звезда во рамките на Евролигата.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ