Здравје

ГРОЗНО: Си купил похован стек со кашкавал, внатре пронашол … (ВИДЕО)

На Јутјуб се појави снимка во која корисникот кој го прикачил видеото тврди дека похованиот стек со кашкавал го купил ос СП Маркет – Тафталиџе. Во описот на видеото стоеше.

Ручек време, пауза од работа, па одлучив да јадам похован пилешки стек со кашкавал од СП Mаркет (кај пазарот Тафталиџе). Се враќам на работното место, го отворам стекот. Стекот ВРИЕШЕ ЦРВЈА. Ми се згади, одвратна глетка за мене, а и за останатите вработени во фирмата.

Ова е срамота, вакво нешто несмее да се дозволи. Пријавив во агенцијата за храна и ветеринарство. Се надевам на засилени контроли за време на летниот период. Сакам да останам анонимен, но ве молам за што е можно поголемо споделување на социјалните мрежи како би се подигнало нивото на храна што се продава во сите маркети во државата, а посебно во СП Маркет Скопје.Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ