Мода и убавина

23-годишната убавица од Свети Николе, Славица Заркова

Славица Заркова има 23 години и е од Свети Николе. Неодамна оваа девојка ја претставуваше Македонија на изборот за убавина Бест модел интернешнел 2013, кој се случуваше во Тирана, Албанија, пласирајќи се меѓу првите 10. Славица не е нов лик во светот на манекенството, веќе извесен период е член на Модното студио Црнокрак.


Славица Заркова летово ќе се сонча на плажите од Црното море во Бугарија, а книгата што ќе ја понесе со себе е „Паметни жени,погрешни избори” од Д-р Корнел Коуен и Д-р Мелвин Киндер.

Мотото кое ја води низ животот е: „ Ако се сака, сѐ се може! Бидете позитивни, среќни, сакајте и бидете сакани, животот е премногу краток за залудно да го потрошите времето на негативни луѓе и мисли.“

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ