Живот и стил

Куче херој, спасува од сигурна смрт тукушто родено бебе

Додека кучето во потрага по храна пронашло тукушто родено бебе со папочна врвца, кучето му пришло на бебето и земајќи го во уста го однесло во најближната куќа и почнало да лае пред куќата, сакајќи да повика некого од куќата да му помогне на бебето.

Бебето благодарение на ова чудесно кучето е однесено во болница и спасено. Оваа приказна покажува колку се кучињата племенити животни.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ