Забава

Улици со Македонски имиња во странство, Прилеп, Ракија, Охрид (ФОТО)

Користење на Македонски топоними како имиња на улици во населбата Лалор во Мелбурн Австралија. Како што може да се види кумот на овие улици им дал доста необилни имиња со Македонско потекло како што се Ракија, Прилеп, Битола, Пелистер, Охрид, Езеро.

 

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ