All for Joomla All for Webmasters
Балкан / Регион

ДРАМА НАД САРАЕВО: Ќе слетаме на слепо, па што ни даде господ

Само најхрабрите пилоти овие денови можат да спуштат авиони на Сараевскиот аеродром поради густата магла. Еден од нив е пилотот на Луфтханза авион кој за Сараево полетал од Минхен.

Како што јавуваат патниците сведоци, тој до збор рекол дека лета за Сараево на среќа, па што биде нека биде. Ова патување на слепо сепак завршило со среќно слетување, пропратено со громогласен аплауз од страна на патниците.

Извор: Kurir.rs

ВРВОТ