Забава

Слегување по скали со помош на раце (ВИДЕО)

Додека некои луѓе во САД постојано јадат брза храна и имаат проблем со одењето, постојат луѓе кои што со инзворедна техника успеале да ја усогласат тежината и да се движат на раце, и тоа не на рамна површина туку да слегуваат по скали.

Мајстор за тоа е професорот по физичко, Ристо Тошески кој што предава во ООУ “Гоце Делчев” – Прилеп, кој иако има 51 година, без проблем ги слегува скалите во училишниот двор и тоа на раце. Па слободно можеме да го наречеме БРОЈ 1 професор по Физичко образование. Покрај тоа што Тошески е голем љубител на спортот тој исто така е голем уметник, резбар и писател.(има напишано неколку книги) Видете ги неговите уметнички дела ТУКА.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ