Забава

Раде Пилето со својот нов “хит” – Гатај ми гатај циганко, кој крена вистинска “бура од подржувачи” на YouTube

Најнапред едно мало извинување бидејќи и самите ние не знаеме каде да се постави, дали во Музика или во Забава, но повеќе сметаме дека е за во Забава, доколку грешиме простете ни.

Се појави уште една нова македонска “ѕвезда“, чиј прв спот “Жените се неверни” на ЈуТјуб е прегледан над 48,115 пати.За него знаеме само дека се претставува под уметничкото име Раде Пилето и дека (очигледно) го почитува животот и делото на Елвис Присли. Oчигледно нашата фолк естрада „лета кон недостижните височини“, благодарение на зачестениот број „пердувести“ ѕвезди од типот на Гулабица, Раде Пилето и сите кои допрва ќе следуваат. Во продолжение Ви доставуваме GIF од најтрагикомичните моменти. Линкот со песната сами пронајдете си ја.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ