Музика

Спектакал на Златибор: Ни студеното време не успеа да ги спречи 30 000 фанови на Чолиќ

Никогаш центарот на Златибор не бил пополн од новогодишниот концерт на Здравко Чолиќ.Настапот на најголемата поп ѕвезда,според проценката на туристичката организација Златибор,го следеле околу 30.000 гости на оваа планина иако температурата беше 17 степени под нулата.

Два часа пред полноќ се “запали” Златибор од овации од фановите на Чолиќ кога тој излезе на сцената. Напоредно стари и нови хитови, кои заедно напоредно со него пееше и публиката, која остана до последната минута од 2014 година. Само што дојде првата минута од 2015 година Чолиќ повторно излезе на бината.На Крањевиот Плоштад,околната улица но и вештачкото езеро кое е испразнато за оваа прилика беа дупките полни буквално немаше каде да падне игла. На Златибор веќе на 2 јануари е вториот новогодишен концерт каде што ќе настапи Жељко Шашиќ.

ИЗВОР: БЛИЦ ОНЛАЈН

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ