Забава

Хит во Азербеџан – бањање во нафта! (ВИДЕО)

Еден здравствен центар во Азербејџан, нуди капење во нафта како терапија. Австралиецот Себ кој го пробал овој третман изјавил дека оваа „бањска терапија“ е сосема солидна, a капењето во нафта е на иста температура како при обично капење, но исто како да се бањате во течно чоколадо.

Овој третман може да излекува 70 различни заболувања, вируси , бактерии, габички, а нејзината густина е уникатна и не содржи никаква нечистотија. Купките со нафта не се менуваат за секој корисник, се губи еден дел од материјалот, но се дополнува купката и невозможно е да се фрла целосната купка со нафта, бидејќи материјалот е скап.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ