Свет

Турската војска отвори оган на Русите, на повидок судир од епски размери

Турските сили на границата со Сирија отвориле оган на Сириската територија во близина на која се стационирани Руски сили. Руското министерство за одбрана објавило видео матерјал кој докажува како турската војска ја обиколува Сириската граница со тешка артилерија.

Москва и порача на Турција, доколку влезете во Сирија ПУКАМЕ ! И Сириската војска објавила видео матерјал како Турската војска ја напаѓа Сирија, објавил Конашеников од Руското министерство за одбрана

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ