Свет

ПАНИКА! Престрелка на имотот на Доналд Трамп!Црн автомобил пробил 2 контролни пункта и одекнале рафали (ВИДЕО)

престрелка на имотот

Две жени се уапсени денеска откако со своите автомобили ги пробиле контролни пунктови на имотот на американскиот претседател Доналд Трамп во Мар-А-Лаго, Флорида, што тој планира да го посети подоцна вечерва, пренесуваат американските медиуми.

Црниот автомобил се обидуваше да се пробие до главниот влез на голф-клубот на Трамп, соопшти Кабинетот на шерифот на округот Палм Бич.

Полицајците бркале црн џип и пукале кон возилото што се движело кон главниот влез на имотот.

Според „Ројтерс“, Трамп требаше да патува од Вашингтон до Мар-А-Лаго подоцна вечерва.

Медиумите објавија дека инцидентот се случил околу 5,40 часот по средноевропско време.

Најсподелувани во последните 14 дена

Следете не на Фејсбук

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

To Top