Македонија

Претепано 9- годишно момче од негов соученик во скопско училиште

физички нападнат

Во соопштението од МВР се подвлекува дека вчера во 14.20 часот во СВР Скопје, К.Н.(50) од Скопје пријавила дека на 27.01.2020 во 12.30 часот во основно училиште на улица „Даме Груев“ нејзиниот деветгодишен син бил физички нападнат од негов соученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најсподелувани во последните 14 дена

Редакцијата на Barkod.mk не сноси никаква одговорност за коментарите и споделувањата на социјалните мрежи, бидејќи се генерираат преку Facebook, Twitter и други, и за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа. Сите објавени содржини се авторска сопственост на Barkod.mk

Copyright © 2014 - 2020. Barkod.mk - Кодот на вистината. Сите права задржани

ВРВОТ