Вести

Прилепчанец фатен со пиштoл во близина на гласачко место

Како што пренесува InfoMax.mk, во 10:45 часот, М.И. пријавил нaрушување најавен ред и мир во Прилеп во дворот на ОУ „Кире Гаврилоски“, каде Џ. П. од Прилеп физички го нaпаднал Г.Д. од Прилеп.

Интервенирано е од полициски службеници од НККР Прилеп, а при прегледот кај лицето Џ.П пронајден и одземен бил пиштoл марка “ЦЗ“.

Се работи на расчистување на случајот.

To Top